Balıklısu Köyü Derneği | Giresun – Keşap

Kategoriler

ÖNEMLİ

“Mahalli Sözlük” bölümüne “Köyümüz” başlığı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Köyümüz ve bizlerle ilgili haberleri reklamın altındaki bölümden takip ediniz.

Son Yorumlar

AvatarAdnan Karaer
Ramazan Bayramınız kutlu olsun arkadaşlar.
AvatarAkın Durmaz
BENİM KÖYÜM Baharda şenlenir bağı, bahçesi Kokusu başkadır benim köyümün Unutturur adama gamı, kederi Havası başkadır benim köyümün XXX Akşam…
Avataradmin
Gençlerimize,mutlu,sağlıklı ve huzurlu bir ömür,hayırlı evlat sahibi olmalarını dileriz.(Site yönetimi)

Fındıkta ilk tahmini rekolte: 112 bin ton

Giresun’da bir süre önce yapılan tespitlere göre 2012 yılında tahmini fındık rekoltesinin 112 bin ton civarında olduğunu belirten Giresun Ziraat Odası Başkanı Özer Akbaşlı, Haziran ayı içerisinde çotanak sayımı yapılacağını söyledi.

Akbaşlı, “Tarım İl Müdürlüğü Başkanlığındaki Rekolte Komisyonu, bir süre önce yaptığı incelemelerine göre Giresun’un tahmini rekoltesini 112 bin ton olarak ifade edebiliriz. Ancak bu ayın sonuna doğru Rekolte Komisyonu dallardaki çotanak sayımı yapacaktır.

Yapılacak sayımın ardından temmuz ayı başında rekolte ortaya çıkacaktır. Ancak şunu ifade etmeliyiz ki fındık çuvala girinceye kadar risk altındadır ve bakım ister.Üreticilerimiz, kendi yapacakları bakımları, alacakları önlemleri Allah’tan beklememelidir. Çiftçilerimiz bahçelerinin bakımlarını yapmalıdır. Yılda bir kez hasat için bahçeye girilmemelidir” dedi.

Karadeniz Bölgesi’nde son günlerde hava şartlarının fındık için olumlu geçtiğini de belirten Akbaşlı “Bölgemizde 15 gündür devam eden yağışlar tarım için oldukça önemli. Mart ve nisan aylarında kurak geçen hava şartlarının bugünlerde yağmurlu olması fındığa yaramıştır.Yağmur bu dönemlerde tarımımız için gerekliydi” diye konuştu.

Kategoriler: Genel haberler
Yukarı