Balıklısu Köyü Derneği | Giresun – Keşap

Kategoriler

ÖNEMLİ

“Mahalli Sözlük” bölümüne “Köyümüz” başlığı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Köyümüz ve bizlerle ilgili haberleri reklamın altındaki bölümden takip ediniz.

Son Yorumlar

Akın Durmaz
BENİM KÖYÜM Baharda şenlenir bağı, bahçesi Kokusu başkadır benim köyümün Unutturur adama…
admin
Gençlerimize,mutlu,sağlıklı ve huzurlu bir ömür,hayırlı evlat sahibi olmalarını dileriz.(Site yönetimi)
kaan murat sutlas
SİBEL&HÜSEYİN TUĞRUL Nuray - Temel CAZİROĞLU Havva - Salih TURAL…

Kar Yağışı Nedeniyle Kapanan 314 Köy Yolundan 255 Köy Yolu Ulaşıma Açıldı

İlimizin, iç ve yüksek kesimlerinde 16 Ocak Çarşamba günü etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan 314 köy yolundan, 255 köy yolu  18 Ocak Cuma günü itibariyle ulaşıma açıldı. Kapalı olan 61 köy yolunda kar temizleme çalışmalarına karla mücadele ekipler aralıksız devam ediyor.
 
İlimiz iç ve yüksek kesimlerinde yer yer etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde bulunan 550 köyden 314 köy yolu ulaşıma kapanırken, İl Özel İdaresi ve Kaymakamlıklar tarafından oluşturulan 59 ekiple gerçekleştirilen kar temizleme çalışmaları sonucu 255 köyün yolu ulaşıma açıldı.
 
Ulaşıma kapalı olan; Merkezde 2, Alucra’da 13, Bulancak’ta 5, Çanakçı’da 3, Dereli’de 11,  Espiye’de 1, Keşap’ta 4, Şebinkarahisar’da 2, Tirebolu’da 8 ve Yağlıdere’de 12 köy yolu olmak üzere toplam 61 köy yolunda kar temizleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 
Kapalı köy yollarını açmak için Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı toplam 59 ekip,  gece gündüz aralıksız çalışarak  3 bin 528 km köy yolunu ulaşama açarken, Bin 22 km kapalı köy yolunda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.
Kategoriler: Genel
Yukarı